Wspieram w rozwoju:
ludzi, grupy, organizacje

Kim jestem

Nazywam się Karolina Szopińska. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką, akredytowanym coachem ICF, trenerem biznesu oraz trenerem rozwoju osobistego. Zanim odnalazłam właściwą dla mnie drogę zawodową, zdobyłam wykształcenie w kilku innych dziedzinach - ukończyłam Prawo i Administrację na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzanie i Marketing oraz Public Relations w Szkole głównej Handlowej. W kolejnych latach pracowałam w kancelarii prawnej, w branży konsultingowej i reklamowej. Choć żadna z nich nie była moim ostatecznym wyborem, były ważnym etapem, który wiele mnie nauczył i pokazał, że warto odważnie szukać swojej drogi. Od ponad 12 lat właśnie taką podążam, wspierając innych ludzi i pomagając im odkryć ich potencjał.

Rozwój osobisty to moja pasja, a wspieranie innych w rozwoju to mój zawód, powołanie i misja. Zgodnie z maksymą medice, cura te ipsum ("lekarzu, lecz się sam"), kiedy rozpoczęłam pracę z ludźmi, jako uczestniczka brałam udział w wielu formach, które wspierały mnie w moim własnym rozwoju. Mam za sobą około tysiąca godzin pracy własnej podczas psychoterapii indywidualnej i grupowej, treningów interpersonalnych i terapeutycznych, coachingu i warsztatów rozwojowych. Dlatego moim Klientom towarzyszę w ich drodze nie tylko jako dobrze przygotowany teoretyk, ale przede wszystkim jako praktyk.

Rozwój osobisty wiąże się ze zmianą, a ta z kolei wynika z wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Dlatego bywa on trudny, wymaga wysiłku, pracy, dokonywania często niepopularnych wyborów, które jednak są w zgodzie z nami samymi. Korzyści z tych działań są czasem natychmiastowe, a często odroczone w czasie. Jednak jeśli ktoś traktuje rozwój osobisty jako podróż w głąb siebie, jako poszukiwanie swojego prawdziwego ja, swoich zasobów i możliwości, to te korzyści na pewno się pojawią. A że droga ta – jak wspomniałam – bywa trudna, warto mieć przy sobie towarzysza. Towarzysza, który będzie Cię wspierał tym, że poda Ci rękę jak opadniesz z sił, ale też tym, że czasem będzie ją puszczał, po to, abyś dał radę sam. Taką osobą, która razem z Tobą będzie pracowała dla Ciebie i na Twoją rzecz, mogę być ja. Jeśli jesteś gotowy do tej podróży – zapraszam do współpracy.

O moim sposobie pracy, kwalifikacjach, kosztach sesji i innych informacjach związanych bezpośrednio z prowadzonymi przeze mnie psychoterapią, coachingiem, szkoleniami i warsztatami, przeczytasz więcej w odpowiednich zakładkach.

Moje wartości

Rozwój. Aby efektywnie wspierać innych w ich rozwoju, stale inwestuję we własny rozwój osobisty i zawodowy.

Szacunek. Każdy jest inny, każdy ma swoje wartości, priorytety, emocje i poglądy. Ja nic nie narzucam, szanuję to wszystko, z czym przychodzi Klient. Moją rolą nie jest przekonanie do moich racji, a wsparcie Klienta w odnajdywaniu czy wyrażaniu swoich.

Odpowiedzialność. Jej część leży po stronie Klienta – to on wybiera czy decyduje się na pracę, na zaangażowanie, na jakąś formę odsłonięcia siebie. Za to jednak, żeby stworzyć mu do tego warunki, mieć właściwe kompetencje i narzędzia – biorę odpowiedzialność ja. Dlatego cały czas podnoszę kwalifikacje, a swoją pracę poddaję stałej superwizji u superwizorów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Etyka i Spójność. Wszystko co robię, jest zgodne z moimi osobistymi wartościami, przekonaniami i standardami. W swojej pracy stosuję się również do Kodeksów Etycznych EAGT oraz ICF (organizacji zrzeszających psychoterapeutów i coachów)

Dyskrecja. Ściśle przestrzegam poufności informacji, udzielanych mi przez Klientów podczas sesji indywidualnych, warsztatów czy szkoleń.

Wykształcenie

 • Instytut Terapii Gestalt - czteroletnia Szkoła Trenerów i Psychoterapeutów
 • Coaching Center - kurs coachingowy I, II i III stopnia
 • Szkoła Trenerów Biznesu TROP - roczna szkoła trenerów biznesu
 • Szkoła Główna Handlowa - Podyplomowe Studium Public Relations
 • Uniwersytet Warszawski - Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej
 • Wyższa Szkoła Promocji - Wydział Zarządzania i Marketingu
 • Uniwersytet Warszawski - Wydział Prawa i Administracji

Certyfikaty              

 • International Coach Federation (certyfikat coacha ICF - Associate Certified Coach)
 • The European Certificate of Psychotherapy (europejski certyfikat psychoterapeuty nadawany przez European Association for Psychotherapy)
 • Certyfikat Trenera i Psychoterapeuty Instytutu Terapii Gestalt
 • Certyfikat CoachWise Coaching Essential i CoachWise Coaching Equipped
 • Certyfikat CoachWise Coaching Proficiency
 • Certyfikat Trenera Biznesu TROP