Wspieram w rozwoju:
ludzi, grupy, organizacje

Jak pracuję i moje kwalifikacje

Umiejętności trenerskie zdobyłam w Szkole Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz w warszawskiej Szkole Trenerów Biznesu TROP. Obie te szkoły charakteryzuje promowanie uczenia się poprzez doświadczenie i praktykę. Poznawanie siebie, zdobywanie nowych umiejętności, zmiana schematycznych sposobów działania, odbywają się poprzez doświadczenie. W taki właśnie sposób prowadzę swoje warsztaty. Elementy teoretyczne, które się pojawiają, zawsze mają swoje rozwinięcie praktyczne. Celem warsztatu jest poszerzenie świadomości oraz nabycie konkretnych umiejętności, a nie jedynie zdobycie wiedzy o tym, "jak robią to inni”.

Praca w grupie podczas warsztatów daje bardzo dużo możliwości. Pozwala głębiej spojrzeć w siebie, ale też zobaczyć siebie oczami innych uczestniczek. Takie informacje zwrotne mogą być bardzo cenne, czasem nawet nieodzowne, aby dostrzec w sobie pewne mechanizmy, z którymi najtrudniej jest się zmierzyć. Grupa daje też poczucie, że nie jest się samej, że nie jest się jedyną kobietą borykającą się z brakiem umiejętności stawiania granic, uzależnieniem od swojego partnera czy też brakiem samoakceptacji. Osamotnienie osłabia, a wsparcie innych może dodać energii do zmiany. Bardzo często grupa generuje właśnie taką energię.

Zagadnienia poruszane na warsztatach

Tworzę i prowadzę warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet. Dbam o to, aby dotyczyły one tematyki bliskiej każdej z nas. Pracując jako trener z setkami kobiet podczas warsztatów organizowanych przez krakowski ośrodek Kobiece Serca, miałam okazję posłuchać głosu kobiet, tego co jest dla nich ważne, z czym mają trudność, z czym sobie nie radzą, gdzie pragną zmiany. Odpowiadając właśnie na te potrzeby, prowadzę warsztaty dotyczące poczucia własnej wartości i samoakceptacji, zarządzania swoimi emocjami, asertywności w relacjach prywatnych, komunikacji oraz kobiecości i seksualności.

Ważnym obszarem, którego dotyczą moje warsztaty, jest też budowanie relacji. Wiele kobiet ma trudność z wejściem w relacje, opierające się na prawdziwej bliskości. Skutkuje to niemożnością wejścia w relacje w ogóle, wybieraniem tych powierzchownych, nie wymagających zaangażowania lub nieświadomym wybieraniem partnerów niedostępnych fizycznie lub emocjonalnie. Ukrytym motywem takich wyborów często jest lęk przed bliskością lub odrzuceniem. Drugim biegunem jeśli chodzi o budowanie relacji są związki oparte na zależności emocjonalnej. Często trudne, szkodliwe, przynoszące więcej strat niż korzyści. Nieuświadomione motywy w postaci np. lęku przed samotnością, konieczności doświadczania bardzo silnych emocji czy przymusu powtarzania wzorców z rodzinnego domu, sprawiają, że choć toksyczne, paradoksalnie związki te bywają dosyć trwałe. Warsztaty, które prowadzę, pomagają rozpoznać mechanizmy budowania relacji, które są niejako automatyczne i dokonać wyboru czy ten sposób jest dla uczestniczki korzystny, czy służy jej dobru i rozwojowi.

Tematy warsztatów

Poniższe tytuły to moje autorskie warsztaty rozwoju osobistego.

  • "Bądź swoją najlepszą przyjaciółką" – warsztat o samoakceptacji i budowaniu poczucia własnej wartości
  • "Droga do bliskości" – warsztat o budowaniu relacji opartych na bliskości i rozpoznaniu mechanizmów, które nas przed tym hamują
  • "Asertywność w związku, czyli jak znaleźć równowagę miedzy uległością a agresją"
  • "Sztuka dialogu, czyli o komunikacji w związku"
  • "Odkryj swoją kobiecą moc" – warsztat o kobiecości
  • "Sztuka bycia sobą" – warsztat o odkrywaniu własnego potencjału, poznawaniu samej siebie i uczeniu się wyrażania siebie taką, jaką się jest
  • "Miłość czy uzależnienie" – warsztat pomagający rozpoznać destruktywne mechanizmy budowania relacji oraz różnice pomiędzy związkiem partnerskim, a tym opartym na zależności emocjonalnej (więcej w tym temacie na stronie www.uzaleznienieodmilosci.pl)
  • "Kobieca złość - wróg czy sprzymierzeniec" – warsztat pomagający odkryć swoje podejście do złości, jego motywy i konsekwencje, mówiący o konstruktywnych funkcjach, jakie może pełnić złość

 

Najbliższe warsztaty:

Brak terminów w najbliższym czasie.